>
MVI 0684
PlayPlay
PRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI

INŻYNIERIA ODWROTNA

CZYM JEST INŻYNIERIA ODWROTNA?
Inżynieria odwrotna (rekonstrukcyjna, ang. Reverse Engineering – RE) - to proces o charakterze rekonstrukcyjnym, mający na celu uzyskanie trójwymiarowego modelu wirtualnego obiektu fizycznego, a następnie przetworzenie go na dokumentację techniczną.


Wspomniany wyżej model uzyskujemy na podstawie:

  • Tradycyjnych pomiarów inżynierskich (suwmiarka, mikromierz etc.)
  • Skanowania przestrzennego z użyciem skanera przenośnego lub stacjonarnego


Uzyskany model pozwala nam na:

  • Odtworzenie zniszczonych lub zużytych części
  • Zbudowanie repliki części, zespołu lub nawet maszyny
  • Odtworzenie pełnej dokumentacji technicznej
  • Opracowanie technologii wytworzenia

Inżynieria odwrotna znajduje coraz szersze zastosowanie w produkcji elementów maszyn oraz innych dziedzinach, proces ten pozwalana na szybkie wykonanie odwzorowania cyfrowego i rekonstrukcji go z wykorzystaniem obrabiarek CNC czy coraz to modniejszych drukarek 3D

Jednocześnie ww. proces posiada swoją inną definicję, to proces badania produktu w celu ustalenia jak on dokładnie działa, a także w jaki sposób i jakim kosztem został wykonany. Zazwyczaj prowadzony w celu zdobycia informacji niezbędnych do skonstruowania zamiennika. Inżynieria wsteczna jest często wykorzystywana w celu osiągnięcia pewnej funkcjonalności, przy ominięciu konsekwencji wynikających z praw autorskich lub patentów.

Taka definicja inżynierii odwrotnej pozwala Art Mech Studio na pokazanie jeszcze jednej często zapomnianej w rozmowach gałęzi naszych zainteresowań, bo ten sposób łatwo jest sobie wyobrazić łatwość i prostotę w dostępności do wszystkich elementów zapasowych Twojego parku maszynowego, a to wszystko dzięki łatwej bazie ww. elementów jaką Art Mech Studio może Państwu dostarczyć zarówno przy nowych projektach jak i tych, które są gdzieś nadkruszone czasem w Waszej firmie. Naprawa elementów maszyny nie wymaga przesyłania części uszkodzonej do wytwórcy celem jej odtworzenia, co skraca całkowity czas oczekiwania na zamienniki i ostatecznie wpływa na zredukowanie okresu postoju maszyny.

ART MECH STUDIO TO NIE TYLKO OPIS NASZYCH UMIEJĘTNOŚCI TO TAKŻE POPARCIE W LICZBACH:

PRZEPRACOWANYCH GODZIN

10000 +

KONCEPCJE PROJEKTOWE

672 +

STANOWISK OPERATORSKICH

170 +

TON PRZEROBIONYCH MATERIAŁÓW

200 +

ART MECH STUDIO JEST RÓWNIEŻ CZĘŚCIĄ WSPANIAŁEJ RODZINY:

Slide 1

    Please publish modules in offcanvas position.